Konferencja prasowa przed galą boksu BOXING PRODUCTION RCP 3

24 lutego w Poznaniu odbędzie się gala Boxing Production RCP 3. Miejscem wydarzenia będzie Hala UAM Morasko, mieszcząca się przy ulicy Zagajnikowej 9 na terenie poznańskiego osiedla Różany Potok. Kibice zgromadzeni na hali zobaczą 10 pojedynków, które odbędą się w formułach boksu zawodowego oraz K-1.

Na gali wystąpi były mistrz i reprezentant Polski- Michał Chudecki, który po kilku latach kariery prowadzonej w USA, wraca na polskie ringi. To właśnie w Poznaniu odnosił największe sukcesy w boksie olimpijskim. Jego rywalem będzie groźny Timur Kuzakhmedov- były mistrz Świata i Europy w kickboxingu podopieczny prospekt Dariusza Snarskiego.Pojedynek zakontraktowany na 8 rund

Ciekawie zapowiada sie walka pogromcy Norberta Dąbrowskiego w Polsce (22-9-2 Ivana Murashkina (3-4-1,1 ko) z Przmysławem SAMILE Gorgoniem(8-4-1,5 ko)

W pojedynku boksu kobiet Ewelina Pękalska (2-0,1 ko) (wielokrotna medalista mistrzostw Polski i Europy) zmierzy się z twardą zawodniczką Halimą Reamdhani Vunjabei z Tanzanii (7-3-2 )

Bardzo interesująco zapowiada się również pojedynek w formule K-1, którego stawką będzie pas organizacji ISKA. Rękawice w nim skrzyżują Adam „Milimetr” Kosut oraz Pavel Šach.

Planowane są dwie walki wieczoru:

  • walka wieczoru w boksie zawodowym w limicie wagowym 64 kg: Michał Chudecki (11-3-2, 3 KO) vs. Timur Kuzakhmedov (6-0-2, 2 KO)
  • walka wieczoru w K-1 o pas Międzynarodowego Mistrza Polski organizacji ISKA do 81 kg: Adam Kosut (5-0) vs. Pavel Šach (5-4-1)

Transmisja Polsat Sport Extra 24.02.10 początek godz.19